Polecamy

Krok 1: Delikatne oczyszczanie © 123rf
[2/11]

Krok 1: Delikatne oczyszczanie

Najbardziej zewnętrzną warstwę zanieczyszczeń i resztek makijażu usuniemy za pomocą płynu micelarnego wylanego na bawełniany wacik lub wykorzystując wielokrotnego użycia ściereczkę do oczyszczania z wykorzystaniem tylko wody (wersja eko). Mleczka niestety mogą zapychać ujścia mieszków włosowy, dlatego nawet zimą lepiej wybrać preparaty wodne lub metodę oczyszczania skóry twarzy za pomocą olejów.

Dogłębnie skórę twarzy oczyści żel, emulsja lub pianka myjąca. Te nie powinny zawierać silnych detergentów (SLES i SLS), które pozbawiają cerę warstwy hydrolipidowej, drobinek ścierających, silnych kwasów (np. kwas salicylowy), sylikonów i parabenów mogących zapychać lub podrażniać.

Korzystnymi składnikami są kwas hialuronowy, aloes, wyciągi roślinne np. z zielonej herbaty, szałwii lub rumianku, a także allantoina i d-pantelol o działaniu łagodzącym.

Niepodważalnym faktem jest konieczność radykalnej, ale dopasowanej do rodzaju cery, zmiany pielęgnacji. Postawić należy na naturalne kosmetyki wypełnione substancjami o działaniu odżywczym, natłuszczającym, nawilżającym i ochronnym, z jednej strony przed mrozem, z drugiej przed promieniowaniem słonecznym. Ponieważ to zadanie nie jest łatwe, podpowiadamy, jak powinna wyglądać zimowa pielęgnacja krok po kroku, aby wiosną skóra twarzy była przygotowana na nowe wyzwania i nie utraciła promienności.

Najnowsze wiadomości

reklama