Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu radomszczańskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, 5
Oto oficjalne wyniki wyborów do rady powiatu radomszczańskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, 5, które opublikowała PKW. Dowiedz się, jak głosowano w Twoim regionie. Poniżej publikujemy szczegółowe dane.
Wyniki wyborów do rady powiatu radomszczańskiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- GAIK Arkadiusz Andrzej: pozycja 1 : 2,48% (4 701 głosów)
- LEWANDOWSKA Małgorzata: pozycja 2 : 2,48% (4 701 głosów)
- SAPIS-DROZDEK Edyta Katarzyna: pozycja 3 : 2,48% (4 701 głosów)
- ZYBERYNG Szymon Edward: pozycja 4 : 2,48% (4 701 głosów)
- ŻOŁDAK Agnieszka Magdalena: pozycja 5 : 2,48% (4 701 głosów)
- RAKSA Grzegorz Stanisław: pozycja 6 : 2,48% (4 701 głosów)
- KUROWSKA-GIERASIMIUK Elżbieta Agnieszka: pozycja 7 : 2,48% (4 701 głosów)
- KAMIŃSKI Wiesław: pozycja 8 : 2,48% (4 701 głosów)
- OLSZEWSKI Jacenty Andrzej: pozycja 9 : 2,48% (4 701 głosów)
- PRZYBYŁOWICZ Sławomir Bogusław: pozycja 10 : 2,48% (4 701 głosów)
- WITASZCZYK Stanisław: pozycja 11 : 2,48% (4 701 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- SZWEDOWSKI Wojciech: pozycja 1 : 0,52% (991 głosów)
- CHODKOWSKI Michał Henryk: pozycja 2 : 0,52% (991 głosów)
- WOJDEŁKO Jarosław: pozycja 3 : 0,52% (991 głosów)
- KALINOWSKI Dariusz Waldemar: pozycja 4 : 0,52% (991 głosów)
- ZAWADZKA Ewa Elżbieta: pozycja 5 : 0,52% (991 głosów)
- STACHERSKA Zofia Franciszka: pozycja 6 : 0,52% (991 głosów)
- CICHOCKA Anna Ewa: pozycja 7 : 0,52% (991 głosów)
- BAJON Monika Joanna: pozycja 8 : 0,52% (991 głosów)
- DĘBSKI Marek Marian: pozycja 9 : 0,52% (991 głosów)
- GRZYMAŁŁO Wojciech Zygmunt: pozycja 10 : 0,52% (991 głosów)
- GONCIAREK Wiesław Paweł: pozycja 11 : 0,52% (991 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- RZĄSOWSKI Marek Tomasz: pozycja 1 : 3,22% (6 118 głosów)
- CIACH Arkadiusz Stanisław: pozycja 2 : 3,22% (6 118 głosów)
- PÓŁROLA Urszula Celina: pozycja 3 : 3,22% (6 118 głosów)
- NOWAK Tomasz Andrzej: pozycja 4 : 3,22% (6 118 głosów)
- KOSELA Renata Joanna: pozycja 5 : 3,22% (6 118 głosów)
- AULICH Paweł: pozycja 6 : 3,22% (6 118 głosów)
- TARKOWSKI Stanisław Cezary: pozycja 7 : 3,22% (6 118 głosów)
- KOZAK Marek Andrzej: pozycja 8 : 3,22% (6 118 głosów)
- SZCZEGODZIŃSKA Katarzyna Lidia: pozycja 9 : 3,22% (6 118 głosów)
- ZACHAREWICZ Jakub Jacek: pozycja 10 : 3,22% (6 118 głosów)
- RYDLIK Dagmara Anna: pozycja 11 : 3,22% (6 118 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KRZYSZTOFA CIECIÓRY ODNOWA RP:
- GAWLIKOWSKI Andrzej Paweł: pozycja 1 : 0,39% (742 głosów)
- SZCZEBLEWSKA Agnieszka Maria: pozycja 2 : 0,39% (742 głosów)
- KALECIŃSKI Rafał Piotr: pozycja 3 : 0,39% (742 głosów)
- WALOSZCZYK Izabela Teresa: pozycja 4 : 0,39% (742 głosów)
- ZASĘPA Mariusz Józef: pozycja 5 : 0,39% (742 głosów)
- JANOCHA Anna Katarzyna: pozycja 6 : 0,39% (742 głosów)
- BOREK Marcin Dariusz: pozycja 7 : 0,39% (742 głosów)
- KULIŚ Tomasz Jacek: pozycja 8 : 0,39% (742 głosów)
- PLUTA Angelika Anna: pozycja 9 : 0,39% (742 głosów)
- DZIEGIEĆ Dariusz Bogdan: pozycja 10 : 0,39% (742 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE „WSPÓLNY SAMORZĄD”:
- NICPAN Włodzimierz Jacek: pozycja 1 : 1,32% (2 510 głosów)
- STĘPIEŃ Magdalena Anna: pozycja 2 : 1,32% (2 510 głosów)
- KORNACKI Tomasz: pozycja 3 : 1,32% (2 510 głosów)
- GĘBICZ Jacek: pozycja 4 : 1,32% (2 510 głosów)
- MARCZYK Beata Agnieszka: pozycja 5 : 1,32% (2 510 głosów)
- NOWAKOWSKA Magdalena Elżbieta: pozycja 6 : 1,32% (2 510 głosów)
- JĘDRZEJCZAK Jakub: pozycja 7 : 1,32% (2 510 głosów)
- FRĄCZYK Dariusz: pozycja 8 : 1,32% (2 510 głosów)
- KUCHARSKI Artur Michał: pozycja 9 : 1,32% (2 510 głosów)
- KOWALCZYK Karolina: pozycja 10 : 1,32% (2 510 głosów)
- RAK Jacek Krzysztof: pozycja 11 : 1,32% (2 510 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE „RAZEM DLA RADOMSKA”:
- ZYGMA Krzysztof Jerzy: pozycja 1 : 1,19% (2 268 głosów)
- BARTNIK Radosław Ludwik: pozycja 2 : 1,19% (2 268 głosów)
- ANDRYSIAK Monika Lidia: pozycja 3 : 1,19% (2 268 głosów)
- MICHNOWSKA Izabela Maria: pozycja 4 : 1,19% (2 268 głosów)
- SZYLER Mirosław: pozycja 5 : 1,19% (2 268 głosów)
- KOWALSKA Mirosława Katarzyna: pozycja 6 : 1,19% (2 268 głosów)
- BĄBOL Sławomir: pozycja 7 : 1,19% (2 268 głosów)
- KOPER Seweryn Antoni: pozycja 8 : 1,19% (2 268 głosów)
- TATARA Aneta Małgorzata: pozycja 9 : 1,19% (2 268 głosów)
- SMĘDZIK Krzysztof Tadeusz: pozycja 10 : 1,19% (2 268 głosów)
- LENK Wojciech Józef: pozycja 11 : 1,19% (2 268 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu radomszczańskiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- BRACKA Katarzyna Sylwia: pozycja 1 : 6,41% (2 100 głosów)
- BOJARSKI Łukasz: pozycja 2 : 6,41% (2 100 głosów)
- GAWROŃSKA Gabriela Ewa: pozycja 3 : 6,41% (2 100 głosów)
- SUCHAN Karol: pozycja 4 : 6,41% (2 100 głosów)
- KUBICA Katarzyna Iwona: pozycja 5 : 6,41% (2 100 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- ZABOROWSKI Marian Henryk: pozycja 1 : 2,66% (870 głosów)
- KIPIGROCH Jarosław Piotr: pozycja 2 : 2,66% (870 głosów)
- MOCZULSKA Elżbieta Joanna: pozycja 3 : 2,66% (870 głosów)
- MATUSZCZYK Mariola Małgorzata: pozycja 4 : 2,66% (870 głosów)
- OJRZYŃSKI Tomasz Andrzej: pozycja 5 : 2,66% (870 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- WIELOCH Damian Stefan: pozycja 1 : 3,25% (1 065 głosów)
- PACHULSKI Janusz: pozycja 2 : 3,25% (1 065 głosów)
- ŚWIERCZYŃSKA Katarzyna Anna: pozycja 3 : 3,25% (1 065 głosów)
- KLIMCZAK Maciej: pozycja 4 : 3,25% (1 065 głosów)
- ZIEMBA Martyna Ewelina: pozycja 5 : 3,25% (1 065 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KRZYSZTOFA CIECIÓRY ODNOWA RP:
- WIĘCEK Tomasz Marek: pozycja 1 : 1,64% (538 głosów)
- ŁUSZCZYŃSKI Jakub Wojciech: pozycja 2 : 1,64% (538 głosów)
- KUCHARSKA Barbara Kazimiera: pozycja 3 : 1,64% (538 głosów)
- DOBRZAŃSKA Bożena Monika: pozycja 4 : 1,64% (538 głosów)
- BOREK Aneta Barbara: pozycja 5 : 1,64% (538 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE „WSPÓLNY SAMORZĄD”:
- GAJZLER Ewa Cecylia: pozycja 1 : 5,64% (1 846 głosów)
- OLCZYK Michał Błażej: pozycja 2 : 5,64% (1 846 głosów)
- WÓJCIK Piotr Czesław: pozycja 3 : 5,64% (1 846 głosów)
- MICKIEWICZ Krystyna Janina: pozycja 4 : 5,64% (1 846 głosów)
- KACZMAREK Jan Karol: pozycja 5 : 5,64% (1 846 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE „RAZEM DLA RADOMSKA”:
- WILCZEK Anna Dorota: pozycja 1 : 0,66% (217 głosów)
- SUWART Przemysław Dariusz: pozycja 2 : 0,66% (217 głosów)
- ZWIERZYŃSKA Anna Henryka: pozycja 3 : 0,66% (217 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu radomszczańskiego z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- SEWERYNEK Ewelina Elżbieta: pozycja 1 : 8,35% (2 939 głosów)
- KRUPA Jacek: pozycja 2 : 8,35% (2 939 głosów)
- KOTLEWSKI Jerzy Sławomir: pozycja 3 : 8,35% (2 939 głosów)
- STAŃCZYK Katarzyna: pozycja 4 : 8,35% (2 939 głosów)
- SKUPIŃSKI Zbigniew Jan: pozycja 5 : 8,35% (2 939 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- GONERA Włodzimierz: pozycja 1 : 2,84% (999 głosów)
- WIATRAK Waldemar: pozycja 2 : 2,84% (999 głosów)
- DWORZYŃSKA Jolanta Ewa: pozycja 3 : 2,84% (999 głosów)
- PATULSKI Janusz Marcin: pozycja 4 : 2,84% (999 głosów)
- STRZELCZYK Honorata Barbara: pozycja 5 : 2,84% (999 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- SIEWIOR-STARCZYK Justyna Honorata: pozycja 1 : 4,32% (1 520 głosów)
- KOZIK Jarosław Marek: pozycja 2 : 4,32% (1 520 głosów)
- CISOWSKA-ŁATACZ Joanna Katarzyna: pozycja 3 : 4,32% (1 520 głosów)
- WRONA Tomasz Piotr: pozycja 4 : 4,32% (1 520 głosów)
- ZIEMBA Wojciech Marcin: pozycja 5 : 4,32% (1 520 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KRZYSZTOFA CIECIÓRY ODNOWA RP:
- SYRÓWKA Mariusz Tadeusz: pozycja 1 : 0,97% (343 głosów)
- MAKAREWICZ Aneta: pozycja 2 : 0,97% (343 głosów)
- MILLER Marzanna: pozycja 3 : 0,97% (343 głosów)
- GORGOŃ Dawid Mariusz: pozycja 4 : 0,97% (343 głosów)
- STĘPIEŃ Dariusz Piotr: pozycja 5 : 0,97% (343 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE „WSPÓLNY SAMORZĄD”:
- ŚWIDERSKI Sławomir Piotr: pozycja 1 : 2,08% (733 głosów)
- KUŁAK Danuta Ilona: pozycja 2 : 2,08% (733 głosów)
- BAREŁA Włodzimierz Ireneusz: pozycja 3 : 2,08% (733 głosów)
- SZYMONIK Małgorzata Iwona: pozycja 4 : 2,08% (733 głosów)
- SOWA Marcin Piotr: pozycja 5 : 2,08% (733 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE „RAZEM DLA RADOMSKA”:
- ZBIERAŃSKI Waldemar Adam: pozycja 1 : 1,45% (509 głosów)
- WITAS Żaneta Marta: pozycja 2 : 1,45% (509 głosów)
- MIZERA Tomasz Mateusz: pozycja 3 : 1,45% (509 głosów)
- TUROWSKA Karolina Anna: pozycja 4 : 1,45% (509 głosów)
- CHWILCZYŃSKI Mieczysław Szymon: pozycja 5 : 1,45% (509 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu radomszczańskiego z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- BAREŁA Irena Zofia: pozycja 1 : 6% (3 186 głosów)
- GNIATKOWSKI Kamil Adam: pozycja 2 : 6% (3 186 głosów)
- ŚLIWIŃSKI Przemysław Stanisław: pozycja 3 : 6% (3 186 głosów)
- GĘBICZ Paweł Ireneusz: pozycja 4 : 6% (3 186 głosów)
- LATOSIŃSKA Urszula Jolanta: pozycja 5 : 6% (3 186 głosów)
- SZYMCZYK Urszula: pozycja 6 : 6% (3 186 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- GONTKOWSKI Bogusław Andrzej: pozycja 1 : 2,96% (1 572 głosów)
- MASZCZYK Karol: pozycja 2 : 2,96% (1 572 głosów)
- STELMASZCZYK Monika: pozycja 3 : 2,96% (1 572 głosów)
- PŁOMIŃSKA Małgorzata Katarzyna: pozycja 4 : 2,96% (1 572 głosów)
- MATYJAK Dorota Maria: pozycja 5 : 2,96% (1 572 głosów)
- ZAGÓROWICZ Fabian: pozycja 6 : 2,96% (1 572 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- BARTNIK Zofia Anna: pozycja 1 : 2,81% (1 493 głosów)
- GĘBICZ Wojciech Grzegorz: pozycja 2 : 2,81% (1 493 głosów)
- KACZMARCZYK Daniel Marcin: pozycja 3 : 2,81% (1 493 głosów)
- STĘPIEŃ-MARCHEWKA Beata Jadwiga: pozycja 4 : 2,81% (1 493 głosów)
- PIOTR-PLACZYŃSKA Barbara Zenobia: pozycja 5 : 2,81% (1 493 głosów)
- ANTOŃSKI Hubert Dariusz: pozycja 6 : 2,81% (1 493 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KRZYSZTOFA CIECIÓRY ODNOWA RP:
- IDZIAK Tomasz Włodzimierz: pozycja 1 : 1,66% (881 głosów)
- STĘPIEŃ Marek Krzysztof: pozycja 2 : 1,66% (881 głosów)
- JADOWSKA Zofia: pozycja 3 : 1,66% (881 głosów)
- OLCZYK Michał Jakub: pozycja 4 : 1,66% (881 głosów)
- KROGULEC Lidia Agnieszka: pozycja 5 : 1,66% (881 głosów)
- CISZEWSKA Roksana Klaudia: pozycja 6 : 1,66% (881 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE „WSPÓLNY SAMORZĄD”:
- ZASADA Waldemar: pozycja 1 : 3,04% (1 612 głosów)
- ANDRULEWICZ Urszula Wiesława: pozycja 2 : 3,04% (1 612 głosów)
- MARCZAK Mariusz Jacek: pozycja 3 : 3,04% (1 612 głosów)
- ZAWISZA Jolanta: pozycja 4 : 3,04% (1 612 głosów)
- UTRATNY Daniel Sławomir: pozycja 5 : 3,04% (1 612 głosów)
- RULIŃSKA Urszula: pozycja 6 : 3,04% (1 612 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE „RAZEM DLA RADOMSKA”:
- TADEUSIAK Agnieszka Urszula: pozycja 1 : 0,3% (157 głosów)
- KRAWCZYK Sebastian Rafał: pozycja 2 : 0,3% (157 głosów)
- ROBAK-KOWALCZYK Jolanta Małgorzata: pozycja 3 : 0,3% (157 głosów)
- PIESIAK Dariusz Henryk: pozycja 4 : 0,3% (157 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu radomszczańskiego z okręgu nr 5
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- KOSKI Michał Kamil: pozycja 1 : 7,4% (3 234 głosów)
- JĘDRYKA Mateusz Piotr: pozycja 2 : 7,4% (3 234 głosów)
- RULIŃSKA Aneta Elżbieta: pozycja 3 : 7,4% (3 234 głosów)
- FIJOŁEK Elżbieta: pozycja 4 : 7,4% (3 234 głosów)
- KONIECZEK Piotr Paweł: pozycja 5 : 7,4% (3 234 głosów)
- OCIMEK Alicja: pozycja 6 : 7,4% (3 234 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- ŚLUSARCZYK Wojciech: pozycja 1 : 3,25% (1 421 głosów)
- WITASZCZYK Bogdan Marek: pozycja 2 : 3,25% (1 421 głosów)
- BĄK Janusz Witold: pozycja 3 : 3,25% (1 421 głosów)
- STASZCZYK Jadwiga: pozycja 4 : 3,25% (1 421 głosów)
- KAŁUZIŃSKA Danuta: pozycja 5 : 3,25% (1 421 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- CZAPLA Janusz Lucjan: pozycja 1 : 3,52% (1 537 głosów)
- ŁUKASIEWICZ Karolina Barbara: pozycja 2 : 3,52% (1 537 głosów)
- BARABASZ Katarzyna: pozycja 3 : 3,52% (1 537 głosów)
- STAROSZCZYK Agnieszka Beata: pozycja 4 : 3,52% (1 537 głosów)
- GRZEGORCZYK Wojciech Maciej: pozycja 5 : 3,52% (1 537 głosów)
- ORMAŃSKI Paweł Łukasz: pozycja 6 : 3,52% (1 537 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE „WSPÓLNY SAMORZĄD”:
- STROJKOWSKA Grażyna: pozycja 1 : 2,51% (1 098 głosów)
- GRZEGORCZYK Jolanta: pozycja 2 : 2,51% (1 098 głosów)
- JĘDRYKA Tomasz Artur: pozycja 3 : 2,51% (1 098 głosów)
- KOBĘDZA Sławomir Tomasz: pozycja 4 : 2,51% (1 098 głosów)
- KOŁODZIEJCZYK Hubert: pozycja 5 : 2,51% (1 098 głosów)
- JANOSIK Wiesława Zofia: pozycja 6 : 2,51% (1 098 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE „RAZEM DLA RADOMSKA”:
- NOCUŃ Tomasz: pozycja 1 : 1,04% (455 głosów)
- GOLAŃSKA Laura Maria: pozycja 2 : 1,04% (455 głosów)
- NITECKI Zbigniew Adam: pozycja 3 : 1,04% (455 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
Rada powiatu - jakie są jej zadania?
Rada powiatu jest organem stanowiącym i kontrolnym samorządu terytorialnego. Radni są wybierani w wyborach samorządowych. Organem nadzorującym jest wojewoda. Rozpatruje on skargi na działania i kontroluje działalność rady powiatu.
Rada powiatu posiada swoje określone zadania. Są to m.in:
- uchwalanie budżetu powiatu,
- stanowienie aktów prawa miejscowego,
- wybór i odwołanie zarządu powiatu,
- ustalenie wynagrodzenia przewodniczącego zarządu powiatu,
- ustalanie kierunków działania zarządu powiatu,
- rozpatrywanie sprawozdań z działalności zarządu,
- rozpatrywanie raportu o stanie powiatu.
Może Cię zainteresować
Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?